اخذ تابعیت ترکیه

راه های مختلفی وجود دارد که یک خارجی که می خواهد تابعیت ترکیه را دریافت کند می تواند درخواست دهد و هر راه شرایط درخواست خود را دارد. در زیر راه ها و شرایط کسب درآمد را به طور کلی توضیح داده ایم. با این حال، بسته به وضعیت مشخص شما و شرایطی که ارائه می دهید، مسیر، روند و مدارک مورد نیاز تغییر می کند. توصیه می کنیم با یک وکیل خبره درخواست و مدیریت کنید. برای سوالات و درخواست های حقوقی خود در این زمینه می توانید با ما تماس بگیرید.

اخذ تابعیت ترکیه با تصمیم مقام ذی صلاح

اتباع خارجی که قصد اخذ تابعیت ترکیه را دارند در صورت داشتن شرایط مندرج در قانون می توانند با تصمیم مقام ذیصلاح تابعیت ترکیه را دریافت کنند. با این حال، احراز شرایط لازم، حق مطلق برای کسب تابعیت را فراهم نمی کند.

شرایط لازم برای درخواست:

طبق قوانین ملی خود بالغ و تبعیض آمیز باشند یا در صورت بی تابعیتی طبق قوانین ترکیه.

اقامت در ترکیه برای پنج سال متوالی، به عقب از تاریخ درخواست

با اقدامات خود تأیید می کند که تصمیم به اقامت در ترکیه گرفته است

نداشتن بیماری که سلامت عمومی را با خطر مواجه کند

داشتن اخلاق حسنه

توانایی صحبت به اندازه کافی ترکی

داشتن درآمد یا شغلی که بتواند زندگی خود و افراد تحت تکفلش را در ترکیه تامین کند

قرار نگرفتن در شرایطی که مانعی از نظر امنیت ملی و نظم عمومی باشد.

اخذ تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

خارجیانی که در حالتی نیستند که مانعی از نظر امنیت ملی و نظم عمومی باشند و یکی از شرایط زیر را دارا باشند تابعیت ترکیه را کسب می کنند. شرایط اخذ تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گذاری:

اتباع خارجی که حداقل ۵۰۰۰۰۰ دلار یا معادل آن به ارز خارجی یا لیر ترکیه سرمایه گذاری ثابت داشته باشند، یا

کسانی که اموال غیرمنقول را به ارزش حداقل ۲۵۰۰۰۰ تومان یا معادل آن به ارز خریداری کرده و یا قرارداد بیع اولیه منعقد کرده اند مشروط بر اینکه ظرف سه سال از تاریخ خرید اقدام به فروش نکنند.

کسانی که حداقل ۵۰۰۰۰۰ دلار در بانک های ترکیه سپرده گذاری می کنند، مشروط بر اینکه به مدت سه سال برداشت نشود یا کسانی که اسناد بدهی دولت را خریداری می کنند.

کسانی که سهام مشارکت صندوق سرمایه گذاری املاک یا صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر را با حداقل ۵۰۰۰۰۰ دلار آمریکا یا معادل آن ارز خارجی یا لیر ترکیه خریداری می کنند.

کسانی که برای حداقل 50 نفر اشتغال ایجاد می کنند

اخذ تابعیت ترکیه از طریق ازدواج

ازدواج با یک شهروند ترکیه به طور مستقیم تابعیت ترکیه را به دست نمی آورد. با این حال، خارجیانی که حداقل سه سال است با یک شهروند ترکیه ازدواج کرده اند و ازدواج آنها ادامه دارد، می توانند برای اخذ تابعیت ترکیه اقدام کنند. در متقاضیان شرایط ؛

زندگی در اتحاد خانواده،

عدم پرداختن به فعالیتی که با پیوند زناشویی ناسازگار باشد.

قرار نگرفتن در شرایطی که مانعی از نظر امنیت ملی و نظم عمومی باشد.

جستجو می شود.

اتباع خارجی که از طریق ازدواج تابعیت ترکیه را به دست آورده اند، در صورت داشتن نیت خیر در ازدواج، تابعیت ترکیه را حفظ می کنند.

1.      اخذ تابعیت ترکیه از طریق فرزندخواندگی

خردسالی که توسط یک شهروند ترکیه به فرزندخواندگی گرفته شده است می تواند از تاریخ تصمیم گیری تابعیت ترکیه را کسب کند، مشروط بر اینکه شرایطی نداشته باشد که مانعی از نظر امنیت ملی و نظم عمومی باشد.

2.      . اخذ تابعیت ترکیه با حق انتخاب

کودکانی که تابعیت ترکیه خود را به دلیل والدین خود از دست می دهند، می توانند با استفاده از حق انتخاب خود در مدت سه سال پس از بزرگسالی، تابعیت ترکیه را دریافت کنند.

 

برای کسب اطلاعات دقیق در مورد نحوه اخذ تابعیت ترکیه، راه های اخذ تابعیت ترکیه و یا شرایط اخذ تابعیت ترکیه با ما تماس بگیرید.