ترکیه با رشد سریع اقتصاد، جمعیت جوان بالا، موقعیت استراتژیک و سهولت باز شدن در بازارهای دیگر یکی از کشورهایی است که در مرکز توجه بسیاری از سرمایه گذاران قرار دارد. به خصوص در ۲۰ سال گذشته، رفع محدودیت های سرمایه گذاری مستقیم خارجی و اعمال سیاست عادلانه تر برای سرمایه گذار، تقاضای سرمایه گذاری در ترکیه را روز به روز افزایش داده است. ترکیه با صنعت و بخش خدمات قوی و رو به رشد خود، میزبان تقریباً ۶۵۰۰۰ شرکت بین المللی با سرمایه بالا در سال 2022 است.

ترکیه به لطف موقعیت جغرافیایی خود، تسلط برتر را در جغرافیای خود ایجاد می کند. ترکیه که به نوعی دریچه بین آسیا و اروپا است، با ذوب فناوری پیشرفته غرب و رویکرد نوآورانه شرق در یک دیگ به سیاست های تجاری خود در این مسیر ادامه می دهد. به همین دلیل اهمیتی که هم به خدمات زیرساختی و هم به مراکز تولیدی داده می شود در سال های اخیر افزایش یافته و روز به روز نیز در حال افزایش است. بنابراین، در سال های اخیر، گام های بلندی هم در خدمات زیرساختی و هم در خدمات تولیدی در ترکیه مشاهده شده است. ترکیه که به یک پایگاه منطقه ای در لجستیک تبدیل شده است، به عنوان بزرگترین پایگاه حمل و نقل جاده ای اروپا شناخته می شود. ترکیه با ایجاد پیشرفت های مهم در بخش دریایی، زیرساخت های حمل و نقل خود را روز به روز گسترش می دهد. به خصوص با تکمیل پروژه یک کمربند یک جاده یک پروژه که بزرگ در چین است، موفقیت آن در حمل و نقل ریلی بیشتر خواهد شد و اثربخشی ترکیه در منطقه افزایش خواهد یافت.

ترکیه با زیبایی های منحصر به فرد خود از جمله کشورهایی است که میزبان گردشگران زیادی است. بسیاری از گردشگرانی که برای تعطیلات به ترکیه می آیند، می خواهند در ترکیه خانه داشته باشند. مشخص است که تقاضای خارجی ها برای داشتن خانه در ترکیه به ویژه اخیرا افزایش یافته است.

اگرچه ترکیه به دلیل زیبایی های طبیعی خود کشوری شناخته شده در جهان است، اما با تاریخ خود نیز به میدان آمده است. هر گوشه از کشور تاریخ، تمدن و زیبایی متفاوتی دارد. ما در زیر شهرهایی را که بیشتر مورد علاقه سرمایه گذاران خارجی در ترکیه است، که خانه هشتاد و یک شهر است، گردآوری کرده ایم.