Türk Vatandaşlığı Almak Kolay Mı?

Türkiye dünyanın en hızlı büyüyen ekonomilerinden biri olmasının yanı sıra yüksek yaşam standartlarından, olağanüstü doğal güzelliklerinden,  Asya-Avrupa arasında bir nevi köprü niteliği taşımasından ve coğrafi konumu sayesinde diğer pazarlara kolay erişim imkânı sunmasından ötürü son yıllarda birçok yabancının vatandaşlık başvurusunda bulunduğu bir ülkedir.

Araştırmalara göre Türk vatandaşlığı kazanmak isteyen yabancıların birçoğu, şartları ve süreci diğerlerine göre daha kolay olan gayrimenkul satın alarak vatandaşlık kazanma yolunu tercih etmektedir. Satın alma tarihinden itibaren üç yıl içinde satmamak şartıyla, en az 250.000 ABD doları değerinde Türkiye’de bir taşınmaz mal satın almak size Türk Vatandaşlığına hak kazanma olanağı sunmaktadır.

Türkiye’de inşaat sektörü her geçen gün gelişmekte olup yatırımcısına en çok maddi kazanım sağlayan sektörler arasında listenin üst sıralarında yer almaktadır.  Peki, birçok yatırım alternatifi sunan bu sektörde paranızı en iyi şekilde nasıl değerlendirmelisiniz? Hiç merak etmeyin! Sektörde eğilimleri belirleyen bir firma olmamız, sektördeki bilgi birikimimiz ve deneyimimiz sayesinde ekibimizdeki yatırım danışmanlarımız sizin için en uygun ve en kârlı gayrimenkulleri tespit edip size sunacaktır.

Türk vatandaşlığı kazanmak isteyen yabancının başvurabileceği birden fazla yol ve her yolun kendi başvuru şartları mevcuttur. Ancak somut durumunuz ve sağladığınız şartlara göre izlenecek yol, süreç ve gerekli belgeler değişecektir. Bu konuda uzman bir avukat ile birlikte başvuru yapmanız ve süreci yönetmenizi tavsiye ederiz. Konu ile ilgili soru ve hukuki talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.